Zielono Mi 2015

„Zielono mi!” – Zielony karnawał w Komorowie. 14 czerwca 2015

Piękne majowe dni zachęcają do spotkań w plenerze. Są także okazją do poznania sąsiadów i budowania komorowskiej wspólnoty. Z takiego myślenia wyrósł pomysł na zielony karnawał w Komorowie pod nazwą „Zielono mi!”  Zielono mi! ma charakter przedwojennego pikniku, festynu, w którym mogą wziąć udział wszyscy. W tym roku na uczestników czekały leżaki i ławki. Można było przynieść własny koszyk piknikowy. Wiele Pań tego dnia założyło oryginalne stroje i letnie kapelusze.  

Przygotowaliśmy bogaty i urozmaicony program. W co bawili się nasi dziadkowie i babcie, ciocie                i wujkowie, kiedy nie było komputerów i telewizji? Zaprosiliśmy do udziału w turniejach sportowych i grach towarzyskich, w konkursie plastycznym i recytatorskim oraz w konkursie wiedzy o Komorowie. W tym ostatnim jako nagrodę ufundowaliśmy piękne grafiki o naszym Miejscu, autorstwa Pana Andrzeja Pilicha. 

Z zespołem „Kumy” mogliśmy zaśpiewać piosenki, które znamy i lubimy. W programie artystycznym nie mogło zabraknąć widowiska słowno-muzycznego. Tym razem nadaliśmy mu tytuł „Zielono mi! Ordonka, Bodo, Fogg i …. Majka”, w którym wykorzystano fragmenty książki „Zwierzenia. Maja Krassowska”.

Publicznie odczytano i wręczono laudację w związku z nadaniem medalu im. Julii Krassowskiej Pani Hannie Dąbrowskiej, za wieloletnią pracę z młodzieżą, ale i z osobami dorosłymi, w wielu obszarach: oświatowym, społecznym i wychowawczym. Medal wręczono w obecności Starosty Pruszkowskiego.

Spotkanie zakończyło się wieczorem, potańcówką na deskach przy muzyce na żywo zespołu Bluester. 

 

Dodaj komentarz