O Ani z niebieskimi skrzydełkami i ważkach w błękitnych kamaszkach

O Ani z niebieskimi skrzydełkami i ważkach w błękitnych kamaszkach

Księga pierwsza

Nina Dunin

Ilustracje: Maja Nikodemska
Opracowanie graficzne, projekt okładki, ozdobników i przekładek: Andrzej Pilich
Wydanie: I, kwiecień 2013 r.,
Liczba stron: 100
Format: 20,5 x 24 cm
Rodzaj oprawy: twarda
Nakład: 500 egz
Cena: 30 zł
ISBN: 978-83-93-197-385
Nazwa serii wydawniczej: Biblioteka Towarzystwa Komorowianie

Towarzystwo Komorowianie – Dzieciom

Z okazji Dnia Dziecka, zbliżających się wakacjach oraz 90-lecia Szkoły Podstawowej w Komorowie Towarzystwo KOMOROWIANIE wydało pięknie ilustrowaną, bardzo kolorową książkę p.t. O Ani z niebieskimi skrzydełkami i ważkach w błękitnych kamaszkach.

Jest to opowieść o wakacyjnych przygodach dziewczynki, która wraz z rodzicami przebywa na Mazurach nad największym polskim jeziorem – Śniardwami. Ania żegluje jachtem także po innych jeziorach, uczy się żeglarstwa pod okiem rodziców, zwiedza zatoki i wyspy, z którymi wiążą się fascynujące legendy. Zaprzyjaźnia się z ważkami, uważanymi za klejnoty lata, rozumie ich mowę, poznaje właściwe im zachowania i razem z nimi przeżywa zagadkowe przygody. W książce fantazja przenika się z realnym życiem. Przeznaczona jest dla czytelników od lat sześciu do …znacznie więcej – szczególnie dla tych, którzy noszą w sobie tęsknotę do słonecznych dni wakacyjnych, spędzonych w otoczeniu przyrody, z odkrywaniem zacisznych zakątków oraz malowniczych szlaków wodnych, wśród pobudzających wyobraźnię niecodziennych wydarzeń. A i dla Rodziców może być przypomnieniem ich własnych dziecięcych lat … Książka liczy 100 stron, z czego połowę stanowią nasycone barwami ilustracje.
Tekst napisała Nina Dunin, zaś autorami ilustracji są Maja Nikodemska i Andrzej Pilich.
Cena książki – 30 złotych – jak na eleganckie, albumowe wydanie nie wydaje się być wygórowana. Znakomicie nadaje się na prezent z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego.
Promocja książeczki będzie miała miejsce jesienią z okazji Uroczystych Obchodów 90-lecia Komorowskiej Szkoły Podstawowej. Specjalnie na tę okoliczność w oparciu o swoją książkę pani Nina Dunin napisała sztukę dla dzieci, którą wystawi Szkolna Grupa Teatralna „Kurtynka”. Wtedy m.in. będzie można poznać bohaterkę opowieści – tegoroczną maturzystkę i otrzymać jej autograf i innych twórców „kolorowej opowieści”.

Aktualnie w Komorowie książeczkę można nabyć:

– w obu kioskach na stacji WKD,
– w Piekarni „U Pycha”,
– w sklepie Państwa Lisów
– w sklepie „Pod Lasem”
– – można też zamówić przez Internet – szczegóły w zakładce „Księgarnia”

Życzymy przyjemnej lektury!

Dodaj komentarz